איך מתגרשים?

פורסם: 12/05/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 131 | Share

הליך של גירושין הינו הליך מורכב ולעתים אף כואב מאוד, היות והוא מלווה בלא מעט התלבטויות וקיימים בו רגשות מעורבים.
בעיתות משבר וחוסר ודאות במערכת המשפחתית, מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ אצל עורך דין לדיני משפחה, גם אם גירושין הם רק אופציה רחוקה. יש מקרים בהם עצה נכונה יכולה להוריד את מפלס החרדות ולהרגיע את החששות. לכן, עוד בטרם תגשו להליך של גירושין, חשוב מאוד לוודא שאכן עשיתם כל שביכולתכם על מנת לשקם את מערכת הנישואין ולשמור על התא המשפחתי, בין אם בדרך של טיפול זוגי ובין אם באמצעות לקיחת פסק זמן על מנת לחשוב על הדברים באופן שקול.
אם הגעתם להחלטה שגירושין הוא המוצא היחיד, רצוי מאוד שתשקלו את צעדיכם, תוך בחינת מכלול הנסיבות שהביאו אתכם למצב זה, כדי להגיע לדרך היעילה והנכונה ביותר לבניית אסטרטגיית גירושין.

ישנן שתי דרכים עיקריות לפנות להליך של גירושין, האגרסיבית והאסרטיבית.
אין דרך אחת, יש הדרך המתאימה לכם. כל מקרה לגופו וכל תהליך הוא אינדיבידואלי. אך הדרך השניה היא בדרך כלל הקלה והנכונה יותר.
רצוי לקחת בחשבון שפניה לערכאות משפטיות יקרה, ארוכה ומייגעת. הסדר גירושין הוא פשוט יותר, ומשאיר את האנשים המעורבים פגועים פחות רגשית וכלכלית.
אין מנצחים בגירושין, אך אפשר לצמצמם נזקים.

בכל מקרה חשוב לפנות לעורך דין מומחה בגירושין.
עורך הדין יוכל לסייע ולייעץ לכם על הליך גירושין נכון בעבורכם בהתחשב במכלול הנסיבות שהביאו אתכם לפנות אליו.
חשוב לשמוע דעות של עורכי דין שונים, ולהתוודע לחשיבה אסטרטגית שלהם. אל תחששו להתייעץ עם כמה עורכי דין, עד שתגיעו אל המתאים לכם.
חוזה גירושין שאינו שומר על איזון בין בני הזוג ומקפח בצורה מפורשת את אחד מבני הזוג, עשוי להתבטל על ידי מערכת המשפט בישראל. לכן, השתדלו לבחור בכורך דין מיומן שיערוך בעבורם חוזה גירושין מאוזן, הוגן ומקצועי שימנע מחלוקות עתידיות.

הסכם גירושין בסיסי מתייחס לתקופה שלפני מתן הגט ולתקופה שאחריו.
באשר לתקופה שלפני מתן הגט, הסכם גירושין יקבע איך יחולק הרכוש בין שני בני הזוג, מה גובה המזונות שישולמו לאישה ולילדים (בהנחה, כמובן, שהאישה היא זו שזוכה במשמורת על הילדים), ומהם הסדרי ראיית הילדים בתקופה שעד כניסת הגט לתוקף.
באשר לתקופה שאחרי אישור הגט, הסכם הגירושין יכלול מידע אודות שיעור המזונות לילדים, שיעור השתתפות בני הזוג בהוצאות שונות, נושאים הנוגעים לחינוך הילדים, נושאים הקשורים להסדרי הראייה העתידיים של הילדים, חלוקת הכנסות מנכסים מניבים של בני הזוג, וכן הלאה.

מלבד הנושאים המהותיים שקיימים בכל הסכם גירושין, מומלץ בחום לכלול במסגרת הסכם הגירושין נושאים שונים, עליהם עשויה להתעורר מחלוקת עתידית. בסופו של דבר, כל מקרה הוא אחר, ולכל זוג הנושאים הבוערים שלו. לכן, השתדלו לכלול בהסכם הגירושין כל נושא שאתם סבורים שיכול להוות בעיה בעתיד, גם אם מדובר בנושא שולי לכאורה.

 

לפרטים נוספים בקרו באתר:

עורכת דין מזל בן אם | משמורת , אבהות , ידועה בציבור

דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.ireader.co.il/article/69581/איך-מתגרשים

  בחלוקת רכוש הנעשית שלא בדרך של היוון זכויות, טמונות לא מעט סיכונים. במאמר זה אנסה להסביר ולפשט את הסיכונים שבדרך, עד חלוקת הרכוש בעת המימוש בפועל.

  על ידי: אבי יחזקאלl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 06/06/2013 lצפיות: 15

  אבי (שם בדוי), חבר ילדות שלי, גרוש ואב לשניים, פנה אליי לא מזמן חסר אונים. גרושתו, אשר קיבלה משמורת על הילדים, איננה מאפשרת לו לראות אותם, זאת חרף קיומם של הסדרי ראייה אשר נקבעו בהסכם הגירושים. נרגש ונרעש מספר לי אבי על התירוצים השונים והמשונים בהם עושה גרושתו שימוש ועל כי אינה בוחלת בדבר, משל הייתה המטרה מקדשת את האמצעים.

  על ידי: מיה לויl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 13/05/2013
  עו"ד אירית רייכמן

  פסק דין ראשון מסוגו, פרי עטה של השופטת שפרה גליק מבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן, קובע כי על אף העובדה שבני הזוג היו נשואים טכנית במשך 40 שנה, האישה אינה זכאית לקבלתו של סכום כלשהו מירושת בעלה המנוח – וזאת משום שבפועל בני הזוג לא התראו זה עם זו כמעט במשך כל התקופה.

  על ידי: עו"ד אירית רייכמןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 11/10/2012 lצפיות: 38
  עו"ד אירית רייכמן

  האישה הגישה תביעה ובה עתרה למחצית מזכויות האיש בדירה אשר נרכשה לפני הנישואין מכספים שקיבל האיש מהוריו וממשכנתא שנטל לפני הנישואין.

  על ידי: עו"ד אירית רייכמןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 09/08/2012 lצפיות: 76

  גירושין אזרחיים בישראל נעשים כאשר בני זוג שנישאו בנישואין אזרחיים ועומדים לפני פרידה. כדי להבין מתי ניתן להגיש תביעת גירושין לצורך גירושין אזרחיים...

  על ידי: ask4web קידום אתריםl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 28/11/2011 lצפיות: 29

  תביעות גירושין מכילות בתוכן תשלום מזונות באופן מובנה. מה זה תשלום מזונות ומה כדאי לדעת על תביעות גירושין? במאמר לפניכם תמצאו כמה טיפים מאד יעילים...

  על ידי: ברזי מקלחפרקטשייןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 28/11/2011 lצפיות: 92

  כשמגיעים להתעסקות בגירושין במדינת ישראל צריך להבין כי רוב החוקים מבוססים על ההלכה היהודית...

  על ידי: ברזי מקלחפרקטשייןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 28/11/2011 lצפיות: 35

  במקרים רבים בוחרים זוגות להתגרש תוך כדי הרגשה של כעס ומתח הגורמים למריבות חיכוכים ובעיות במהלך תהליך הגירושין...

  על ידי: ברזי מקלחפרקטשייןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 28/11/2011 lצפיות: 30

  הסכם ממון הינו הסכם המסדיר את ענייני חלוקת הרכוש בעת פקיעת הנישואין באופן שונה מהקבוע בחוק. אפשר לחתום על הסכם ממון טרם הנישואין, במהלך הנישואין ובהליך הגירושין.

  על ידי: מזל בן אםl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 12/05/2010 lצפיות: 31
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast