איך מתגרשים?

פורסם: 12/05/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 131 | Share

הליך של גירושין הינו הליך מורכב ולעתים אף כואב מאוד, היות והוא מלווה בלא מעט התלבטויות וקיימים בו רגשות מעורבים.
בעיתות משבר וחוסר ודאות במערכת המשפחתית, מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ אצל עורך דין לדיני משפחה, גם אם גירושין הם רק אופציה רחוקה. יש מקרים בהם עצה נכונה יכולה להוריד את מפלס החרדות ולהרגיע את החששות. לכן, עוד בטרם תגשו להליך של גירושין, חשוב מאוד לוודא שאכן עשיתם כל שביכולתכם על מנת לשקם את מערכת הנישואין ולשמור על התא המשפחתי, בין אם בדרך של טיפול זוגי ובין אם באמצעות לקיחת פסק זמן על מנת לחשוב על הדברים באופן שקול.
אם הגעתם להחלטה שגירושין הוא המוצא היחיד, רצוי מאוד שתשקלו את צעדיכם, תוך בחינת מכלול הנסיבות שהביאו אתכם למצב זה, כדי להגיע לדרך היעילה והנכונה ביותר לבניית אסטרטגיית גירושין.

ישנן שתי דרכים עיקריות לפנות להליך של גירושין, האגרסיבית והאסרטיבית.
אין דרך אחת, יש הדרך המתאימה לכם. כל מקרה לגופו וכל תהליך הוא אינדיבידואלי. אך הדרך השניה היא בדרך כלל הקלה והנכונה יותר.
רצוי לקחת בחשבון שפניה לערכאות משפטיות יקרה, ארוכה ומייגעת. הסדר גירושין הוא פשוט יותר, ומשאיר את האנשים המעורבים פגועים פחות רגשית וכלכלית.
אין מנצחים בגירושין, אך אפשר לצמצמם נזקים.

בכל מקרה חשוב לפנות לעורך דין מומחה בגירושין.
עורך הדין יוכל לסייע ולייעץ לכם על הליך גירושין נכון בעבורכם בהתחשב במכלול הנסיבות שהביאו אתכם לפנות אליו.
חשוב לשמוע דעות של עורכי דין שונים, ולהתוודע לחשיבה אסטרטגית שלהם. אל תחששו להתייעץ עם כמה עורכי דין, עד שתגיעו אל המתאים לכם.
חוזה גירושין שאינו שומר על איזון בין בני הזוג ומקפח בצורה מפורשת את אחד מבני הזוג, עשוי להתבטל על ידי מערכת המשפט בישראל. לכן, השתדלו לבחור בכורך דין מיומן שיערוך בעבורם חוזה גירושין מאוזן, הוגן ומקצועי שימנע מחלוקות עתידיות.

הסכם גירושין בסיסי מתייחס לתקופה שלפני מתן הגט ולתקופה שאחריו.
באשר לתקופה שלפני מתן הגט, הסכם גירושין יקבע איך יחולק הרכוש בין שני בני הזוג, מה גובה המזונות שישולמו לאישה ולילדים (בהנחה, כמובן, שהאישה היא זו שזוכה במשמורת על הילדים), ומהם הסדרי ראיית הילדים בתקופה שעד כניסת הגט לתוקף.
באשר לתקופה שאחרי אישור הגט, הסכם הגירושין יכלול מידע אודות שיעור המזונות לילדים, שיעור השתתפות בני הזוג בהוצאות שונות, נושאים הנוגעים לחינוך הילדים, נושאים הקשורים להסדרי הראייה העתידיים של הילדים, חלוקת הכנסות מנכסים מניבים של בני הזוג, וכן הלאה.

מלבד הנושאים המהותיים שקיימים בכל הסכם גירושין, מומלץ בחום לכלול במסגרת הסכם הגירושין נושאים שונים, עליהם עשויה להתעורר מחלוקת עתידית. בסופו של דבר, כל מקרה הוא אחר, ולכל זוג הנושאים הבוערים שלו. לכן, השתדלו לכלול בהסכם הגירושין כל נושא שאתם סבורים שיכול להוות בעיה בעתיד, גם אם מדובר בנושא שולי לכאורה.

 

לפרטים נוספים בקרו באתר:

עורכת דין מזל בן אם | משמורת , אבהות , ידועה בציבור

דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.ireader.co.il/article/69581/איך-מתגרשים
  אלי גולדמן

  מאמר זה יעסוק בנישת גירושין על כל גווניה דהיינו תהליך גירושין, הסכם גירושין, משמורת, מזונות וכד', אם כן כשמדברים על גירושין למרבה הצער יש לכך השפעות רגשיות לא פשוטות מכיוונים שונים ורוב הסיכויים שלא יתאפשר לנהל הליך כזה בקור רוח או תבונה ולכן הסיכויים כביכול "לנצח" קלושים.

  על ידי: אלי גולדמןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 28/01/2011 lצפיות: 1,497
  חן-הראל משרד עורכי דין

  ממה כדאי להימנע ומה רצוי לעשות על מנת למזער את הנזקים הנגרמים לילדים במסגרת סכסוך גירושין

  על ידי: חן-הראל משרד עורכי דיןl חוק ומשפט> דיני משפחהl 17/04/2011

  גירושים הם הליך ארוך ואכזרי ובהחלט אין מקום למשחקים בכל מה שקשור להליך הזה. בשביל לנהל אותו כמו שצריך, חשוב להכין הסכם גירושין ועדיף שבני הזוג יכינו אותו יחד עם מגשרים או עורכי דין.

  על ידי: zismanmichall חוק ומשפט> דיני גירושיןl 05/07/2011 lצפיות: 43

  גירושין צריכים להיעשות בעדינות מרבית, אחרת המצב עלול להגיע לקרבות עקובים מדם. לשם כך יש לשמור על הגינות ולהיעזר בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותכם.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell משפחה וזוגיות> גירושיןl 28/12/2010 lצפיות: 1,520

  ההחלטה לפתוח בהליך גירושין היא ללא ספק אחת ההחלטות הקשות בחיים, אם לא הקשה מכולן. לפיכך, יש לנהוג בדרך חכמה של סוף מעשה במחשבה תחילה. טרם הפנייה לערכאות, באופן עצמאי וללא ההבנה המתאימה בהשלכות הכרוכות, זיכרו כי החיפזון הוא מהשטן. לשם כך נועדו מומחים בתחום הגירושין איתם חשוב להיוועץ ויפה שעה אחת קודם. http://www.forgetit.co.il/

  על ידי: עורכת דין סנדרוביץl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 09/06/2007 lצפיות: 3,083
  חן-הראל משרד עורכי דין

  יתרונותיו של הליך גישור במסגרת סכסוך בין בני זוג

  על ידי: חן-הראל משרד עורכי דיןl חוק ומשפט> דיני משפחהl 30/06/2010 lצפיות: 13
  עו"ד יצחק קרט

  מי הוא המתווך הממולץ בעת הליך גירושין בהסכמה, מה חשיבותו של המתווך וכיצד נקבעת זהותו

  על ידי: עו"ד יצחק קרטl חוק ומשפט> דיני משפחהl 12/01/2011 lצפיות: 37
  שלי שוסטר, עו"ד

  הסמכות להתיר נישואי בני הזוג שנישאו בנישואי תערובת נתונה לבית דין דתי או לבית המשפט לענייני משפחה במקרה בו נקבע כי התרת הנישואין אינו בסמכותו של בית הדין הדתי. כל אחד מהצדדים או היועץ המשפטי לממשלה רשאים לפנות בבקשה לנשיא בית המשפט העליון על מנת שיורה למי תהא נתונה סמכות השיפוט בהתרת הנישואין.

  על ידי: שלי שוסטר, עו"דl חוק ומשפט> דיני משפחהl 25/02/2010 lצפיות: 1,835

  עילות גירושין הן הסיבות המוכרות בהלכה היהודית המאפשרות לבן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי בני הזוג אינם יכולים לקיים חיים משותפים. ישנן עילות גירושין שונות לאישה בתביעת גירושין נגד בעלה ולבעל בתביעת גירושין כנגד אישתו. על-מנת שהגירושין יאושרו על-ידי בית הדין, העילות חייבות להיות עילות מוכרות. בניגוד למה שמקובל לחשוב, חוסר התאמה בין בני הזוג או חוסר רצון לחיות חיים משותפים, אינם עילה מוכרת.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell חוק ומשפט> דיני גירושיןl 13/12/2008 lצפיות: 1,387

  משא ומתן או הליכים משפטיים נהוג לחשוב, כי עת משבר עדיף לבעל לרוץ לבית הדין הרבני, ולאשה עדיף למהר לבית משפט לענייני משפחה. מיתוס זה נפוץ אצל מרבית הזוגות, אולם הוא מהווה טעות מיסודו. זיכרו כי עדיפים גירושין בהסכמה מגירושין בהסלמה.

  על ידי: עורכת דין סנדרוביץl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 22/08/2007 lצפיות: 326

  בחלוקת רכוש הנעשית שלא בדרך של היוון זכויות, טמונות לא מעט סיכונים. במאמר זה אנסה להסביר ולפשט את הסיכונים שבדרך, עד חלוקת הרכוש בעת המימוש בפועל.

  על ידי: אבי יחזקאלl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 06/06/2013 lצפיות: 15

  אבי (שם בדוי), חבר ילדות שלי, גרוש ואב לשניים, פנה אליי לא מזמן חסר אונים. גרושתו, אשר קיבלה משמורת על הילדים, איננה מאפשרת לו לראות אותם, זאת חרף קיומם של הסדרי ראייה אשר נקבעו בהסכם הגירושים. נרגש ונרעש מספר לי אבי על התירוצים השונים והמשונים בהם עושה גרושתו שימוש ועל כי אינה בוחלת בדבר, משל הייתה המטרה מקדשת את האמצעים.

  על ידי: מיה לויl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 13/05/2013
  עו"ד אירית רייכמן

  פסק דין ראשון מסוגו, פרי עטה של השופטת שפרה גליק מבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן, קובע כי על אף העובדה שבני הזוג היו נשואים טכנית במשך 40 שנה, האישה אינה זכאית לקבלתו של סכום כלשהו מירושת בעלה המנוח – וזאת משום שבפועל בני הזוג לא התראו זה עם זו כמעט במשך כל התקופה.

  על ידי: עו"ד אירית רייכמןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 11/10/2012 lצפיות: 38
  עו"ד אירית רייכמן

  האישה הגישה תביעה ובה עתרה למחצית מזכויות האיש בדירה אשר נרכשה לפני הנישואין מכספים שקיבל האיש מהוריו וממשכנתא שנטל לפני הנישואין.

  על ידי: עו"ד אירית רייכמןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 09/08/2012 lצפיות: 76

  גירושין אזרחיים בישראל נעשים כאשר בני זוג שנישאו בנישואין אזרחיים ועומדים לפני פרידה. כדי להבין מתי ניתן להגיש תביעת גירושין לצורך גירושין אזרחיים...

  על ידי: ask4web קידום אתריםl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 28/11/2011 lצפיות: 29

  תביעות גירושין מכילות בתוכן תשלום מזונות באופן מובנה. מה זה תשלום מזונות ומה כדאי לדעת על תביעות גירושין? במאמר לפניכם תמצאו כמה טיפים מאד יעילים...

  על ידי: ברזי מקלחפרקטשייןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 28/11/2011 lצפיות: 92

  כשמגיעים להתעסקות בגירושין במדינת ישראל צריך להבין כי רוב החוקים מבוססים על ההלכה היהודית...

  על ידי: ברזי מקלחפרקטשייןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 28/11/2011 lצפיות: 35

  במקרים רבים בוחרים זוגות להתגרש תוך כדי הרגשה של כעס ומתח הגורמים למריבות חיכוכים ובעיות במהלך תהליך הגירושין...

  על ידי: ברזי מקלחפרקטשייןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 28/11/2011 lצפיות: 30

  הסכם ממון הינו הסכם המסדיר את ענייני חלוקת הרכוש בעת פקיעת הנישואין באופן שונה מהקבוע בחוק. אפשר לחתום על הסכם ממון טרם הנישואין, במהלך הנישואין ובהליך הגירושין.

  על ידי: מזל בן אםl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 12/05/2010 lצפיות: 31
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast