מזרונים

פורסם: 14/12/2009 | צפיות: 854 | Share

כמה קשה לשרת בצה"ל. רוב האנשים יעידו כי זו חוויה חיובית בסך הכל, שלימדה אותם המון. אך בכל זאת, אולי הדבר הכי מעיק בשירות הצבאי הוא השינה המועטה והמיטות הלא נוחות. כמה הופתענו בפעם הראשונה בבסיס, כשגילינו מזרון בעובי של מצה של פסח שנמצא על גבי המיטה. "על זה הם רוצים שאני אשן? אין סיכוי!" אנחנו מסננים, ואז מוצאים את עצמנו ישנים על אותו מזרון דק ולא נוח במשך שלוש שנים פלוס מינוס. אז מה הסיבה לכך, ומה האפשרויות שעומדות בפני צה"ל בנושא המזרונים?

 קשה לדמיין מצב שבו צה"ל יאבזר את בסיסיו במיטות זוגיות בעלות מזרונים שמנים וגדולים. הדבר אינו אפשרי מכל כך הרבה בחינות. ראשית, מבחינת תחזוקה, יהיה בעייתי מאוד להביא את אותם מזרונים אורטופדיים ונוחים לבסיסי הארץ. מזרונים גדולים דורשים הרבה מקום, ואילו מזרונים צבאיים דקים יכולים להידחס לתוך משאית בכמויות אדירות. אם כן, נושא ההעברה ממקום למקום הוא סיבה אחת. יש שאומרים שסיבה נוספת למזרונים הבלתי נוחים היא שצה"ל אינו מעוניין שהחיילים שלו ישנו יותר מדי טוב.

אני קצת מפקפק בתאוריה הזו, אך אלה אומרים שצה"ל בעצם מעדיף את החיילים שלו כשהם על הרגליים, ולא כשהם מתפנקים על מיטה רחבה ונוחה. כשחושבים על זה, סביר יותר להניח שבזמן הקפצה באמצע הלילה תמהר יותר לקפוץ אם אתה על מיטה לא נוחה מאשר על מיטה נוחה זוגית ומדהימה. שוב, אני אישית לא מסכים עם זה, אבל קחו את התאוריה שמתאימה לכם. כך או כך, מזרונים הם אביזר חשוב מאוד לבריאותנו. לא משנה מה הסיבות של צה"ל לשימוש באותם מזרונים דקים ולא נוחים, יש לבצע היערכות ולבדוק אם יש איזו דרך שהחיילים ישנו על מיטות נורמליות ולא על קפיצים בלבד. לכולנו יצא לישון על מיטה שעליה רק מזרון אחד. הקפיצים של המיטה הצבאית הרגישו כאילו הם צמודים לנו לגב מרוב שהמזרון היה דק. מזרונים דקים ומיטות לא נוחות עלולים לגרום לנזקים בגב.

כמה שזה אולי יכול לעורר גיחוך עניין חוסר השינה בצה"ל, נזק פיזי לגב אינו מצחיק בכלל. מזרונים טובים יכולים לשפר את איכות החיים שלנו, ועל צה"ל לבחון אופציות לצאת מהקיבעון של השימוש במזרונים המיושנים, ואולי לשקול מעבר למזרונים נוחים יותר. אם העניין הוא חיסכון בכסף בלבד- כמובן שיש לבחון אפשרויות של תרומות וכדומה. המעט שאפשר לבקש הוא שהחיילים ישנו על שני מזרונים ולא על אחד. הבדל של עוד מזרון יכול להיות ההבדל בין סבל לנוחות. פעלו לטובת מזרונים טובים – גם לחיילים!

דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.ireader.co.il/article/57965/מזרונים

  כולנו מכירים את התרחיש הבא. יצאתם לנופש. הגעתם למלון, ולקח חצי שעה לקבל את החדר. אחרי המתנה מתישה בלובי, כשאתם רק מחפשים איזו מצלמה שהייתה קבורה בתחתית המזוודה, אתם סוף סוף מקבלים את המפתח לחדר. אתם פותחים את הדלתות, וכל אחד לא מהסס ולא מבזבז שנייה, ורץ ישר אל המיטה שלו, ופשוט שוכב על הגב ונאנח בהנאה.

  על ידי: rahit6l בית וצרכנות> ריהוטl 16/12/2009 lצפיות: 57

  מזרונים הם פריט חשוב מאוד בחייו של אדם. בני אדם ישנים במשך מספר שעות ממושך ביום, בין שש לשמונה שעות. במהלך החיים בני אדם מבלים בשנה זמן ארוך ביותר. שינה היא אחת הפעילויות הנעשות באופן תכוף ביותר. שינה היא גם את הפעילויות החשובות ביותר. אדם צריך לישון כדי לחיות, זהו צורך קיומי בדומה לאכילה ושתייה

  על ידי: rahit1l בית וצרכנות> ריהוטl 09/12/2009 lצפיות: 25

  למה הסדין תמיד עף מהמזרון כאשר אנו רוכשים מצעים לחדר השינה, אנו לעיתים קונים חתול בשק. לא תמיד אנו יודעים כיצד ייראה הסט שקנינו על מבחר מזרונים. האם יתאים לווילונות? האם יתאים לחדר? מדובר לעיתים בהקרבה שצריך לעשות כדי שאולי נצא עם סט נחמד.

  על ידי: rahit3l בית וצרכנות> ריהוטl 13/12/2009 lצפיות: 47

  כשאלטע זאכן מוכר לך מזרון, אנשים רבים חוששים מרכישת מזרון יד שניה. למרות זאת, לא לכולנו יש את האמצעים לקנות מזרונים חדשים לבית. מזרונים חדשים עולים לא מעט. במיוחד כאשר יש לדאוג גם להובלה שלהם. יש אנשים רבים שמעוניינים במזרונים לבית, אך אינם מוכנים להוצאה האדירה.

  על ידי: rahit4l בית וצרכנות> ריהוטl 13/12/2009 lצפיות: 14

  המיטה משחקת תפקיד מרכזי בחיינו, אנו מבלים בה שליש מהחיים שלנו. הדבר החשוב ביותר הוא הנוחות. אחריו עניין ההתאמה לצרכינו ומידותינו הפיזיות. כיצד לבחור נכון ? איזה מזרון לרכוש ?

  על ידי: יוסי חיוl בית וצרכנות> ריהוטl 16/02/2010 lצפיות: 134

  בחירת רהיטים כוללת את השלבים הבאים: תאימות עם רהיטים אחרים, תאימות למבנה החדרים והבית, נוחות ישיבה ואירוח, מראה אסתטי ונעים לעין, התחשבות באלו הגרים בבית, מחיר ואיכות. על כל אלה במאמר הבא.

  על ידי: יוסי חיוl בית וצרכנות> ריהוטl 07/11/2009 lצפיות: 95

  עיצוב היוקרתי והמסוגנן בולט מאוד ב-חדרי שינה מעוצבים, עיצוב יוקרתי זה, חדר לאחרונה לתודעה בארץ, ואניני הטעם ואוהבי העיצוב בארץ גם כן יכולים ליהנות מ-חדרי שינה מעוצבים ברמת ייצור ואיכות גבוהה.

  על ידי: מערכת לוגו רהיטl בית וצרכנות> ריהוטl 27/08/2009 lצפיות: 5,164

  היום, יותר מאי פעם, זוגות צעירים לוטשים עיניהם לניכר. הם עושים כל מה שביכולתם, כדי לזכות באפשרות הנכספת: רילוקיישן. לשם כך הם זקוקים לשירותיה של חברת שילוח בינלאומי.

  על ידי: אביב יועציםl עסקים> עסקים בין-לאומייםl 30/03/2012

  דרך מהירה ולא יקרה להעיר חדרי שינה ממראה משעמם ורדום, היא צביעת הקירות, שיכולה לשדרג חדרי שינה ולשנות לחלוטין את האווירה בהם. ובנוסף, תמיד נוכל לצבוע מחדש, במידה ועשינו טעות וצבענו בצבע שלא מצא חן בעינינו.

  על ידי: rahit6l בית וצרכנות> ריהוטl 16/12/2009 lצפיות: 77

  מזרן אורטופדי נועד לספק תמיכה מקסימאלית וחלוקת משקל גוף טובה בכל נקודות המגע של הגוף עם המזרן. מזרן אורטופדי מפזר בעדינות את נקודות הלחץ של המזרן על הגוף בזמן השינה ובכך מסייע במניעת כאבים ומכאובים.

  על ידי: רן פרייזl בית וצרכנות> ריהוטl 05/06/2013

  אילו אמצעים משמשים לשחזור ריהוט פגום? חברות מקצועיות מתמקדת בנושא של שיפוץ רהיטים באופן הבטוח ביותר. השיפוץ מתבצע באופן ידני על ידי אומנים מנוסים. החברה תבצע בדיקה ויזואלית יסודית ותמליץ לך על תיקון המוצר או חידושו.

  על ידי: sundiskl בית וצרכנות> ריהוטl 02/06/2013

  עדיין ישנם אנשים שההיקשרות לחפצים שלהם היא חזקה מאוד, הנוסטלגיה על העבר, הזיכרונות וכן ההתמכרות להרגל הישן. בין החפצים הללו, עשויים להיות גם רהיטים. רהיט אשר ניתן בירושה למשל, רהיט מזמני עבר או אפילו מזמן הילדות עשוי להיות קרוב לליבם ובעל ערך סנטימנטלי רב. נוסף על הזיכרונות, חידוש רהיט ישן עשוי לחסוך עלויות כספיות רבות.

  על ידי: sundiskl בית וצרכנות> ריהוטl 28/05/2013

  כולנו מכירים את היקיצה הכאובה של שרירים מכווצים ותחושת עייפות של שינת לילה גרועה, עקב מזרון לא מתאים, מזרון לא תומך, שאינו בדרגת הקושי הנחוצה לנו או באיכות בנייה גרועה, כולנו יודעים מה התוצאות שבשינה ויקיצה כזו על יומנו שאחרי

  על ידי: אלי לויl בית וצרכנות> ריהוטl 23/05/2013

  מזרון איכותי מציע לנו יתרונות אשר אסור לוותר עליהם למען איכות חיינו, איכות השינה שלנו משפיעה ישירות על איכות חיינו הכללית, מצב רוחנו מושפע בחדות משינה טובה ויסודית או משינה קלה ומופרעת

  על ידי: אלי לויl בית וצרכנות> ריהוטl 23/05/2013

  לכל אחד יש את הסגנון המועדף עליו. כך למשל יש אנשים שאוהבם סגנון מודרני בעל קווים נקיים ופשוטים, ויש המעדיפים את הסגנון העתיק המאפיין ריהוט כבד, מאסיבי ובעל פיתוחים או גילופים בעץ

  על ידי: אלי לויl בית וצרכנות> ריהוטl 20/05/2013

  אכן , עלותם של רהיטים מעוצבים, רהיטי יוקרה, גבוהה יותר מזו של רהיטים זולים ופשוטים, אולם כולנו חווינו לפחות פעם אחת בחיינו את האמרה: "מה שזול עולה ביוקר".

  על ידי: אלי לויl בית וצרכנות> ריהוטl 19/05/2013 lצפיות: 13

  נשמע כמו שאלה טריוויאלית אך היא אינה כזו כלל וכלל. לא כל ריהוט מעוצב או מיוחד הוא בהכרח יוקרתי. רהיטי יוקרה מאופיינים בכך שהם משלבים תכנון מקדים, עבודת צוות של אנשי מקצוע כגון אדריכלים, מעצבי פנים ונגרים.

  על ידי: אלי לויl בית וצרכנות> ריהוטl 19/05/2013

  כולנו מכירים את התחושה כשמתעוררים בוקר אחד, והבית מרגיש ישן וחסר סגנון. עם זאת, שינויים בעיצוב הבית עולים לא מעט, ולא תמיד יש בידינו את האמצעים לבצע שיפוץ כללי. הדבר הראשון שאנשים שמים לב אליו כאשר מגיעים לביתך, הוא דלתות הכניסה לבית.

  על ידי: rahit5l בית וצרכנות> ריהוטl 14/12/2009 lצפיות: 21

  בעת שיפוצים כלליים בבית אחד הדברים שבעבר מאוד התלבטנו בו הוא לגבי דלתות כניסה, הפנים של הבית. האם אנחנו צריכים יותר דלתות כניסה שיגנו עלינו מפני פורצים, גנבים, רוצחים, אנסים וכל מיני מזיקים לבין דלתות כניסה שיהיו מעוצבות ויפות, כאלה שיגרמו לכך שכל מי שיכנס יחשוב אותנו לאנשים עם סטייל, לאנשים שאולי יותר מכובדים ממה שאנחנו.

  על ידי: rahit5l בית וצרכנות> ריהוטl 14/12/2009 lצפיות: 21

  דלת הכניסה למשרד או לבית העסק היא גם הרושם הראשון שנושא איתו מי שנכנס אל מקום עבודתך. דלת כניסה למקום העבודה צריכה אם כן להיות מצד אחד מרשימה אבל מצד שני ממוגנת מאד. דלתות פלדה משלבות אסטטיקה ובטחון ויכולות להיות כרטיס ביקור נאה לעסק שלך.

  על ידי: rahit5l בית וצרכנות> ריהוטl 14/12/2009 lצפיות: 50

  עיצוב חדרי ילדים זו משימה בפני עצמה. אנחנו אולי חושבים אנחנו יודעים מה הכי טוב עבור הילדים שלנו ומה הם צריכים בדיוק אבל לא תמיד זה המצב- הילדים שלנו הם ישויות בפני עצמם ועד כמה שנרצה להאמין שאנחנו מכירים בדיוק מי הם ומה הם רוצים היכולת שלנו לדעת לעומת מה שהם יכולים לדעת לגבי עצמה הוא פער שלפעמים אי אפשר לגשר.

  על ידי: rahit5l בית וצרכנות> ריהוטl 14/12/2009 lצפיות: 13

  מיטות ילדים - האם אי פעם יצא לכם לישון על מזרון שהיה כל-כך לא נוח שלא הצלחתם להירדם? האם זה השפיע על איכות השינה שלכם ועל מהלך היום שלכם למחרת?ככה גם עם ילדים- מיטות ילדים נועדו להבטיח שינה נעימה ונוחה עבור הילדים שלנו ולהבטיח להם שינה עמוקה עד כמה שאנחנו יכולים

  על ידי: rahit5l בית וצרכנות> ריהוטl 14/12/2009 lצפיות: 15

  ארונות ילדים הם ארונות שמיועדים לילדים שלנו. הילדים שלנו עוברים המון שינויים במשך פרק זמן מאוד קצר. הגדילה שלהם, לימוד השפה, הרצון להיות עצמאי (המעבר בין ינקות ותלות מוחלטת בנו ובין עמידה על הרגליים אפילו בצורה חלקית).בעוד בתור תינוקות המחויבות שלנו בתור הורים היא מוחלטת כלפי הילדים מהבחינה שהם תלויים בנו לחלוטין, בתור ילדים הם כבר רוצים לעשות יותר ויותר דברים בדרך שלהם ובצורה עצמאית.ארונות ילדים מספקים (או לפחות עשויים לספק)

  על ידי: rahit5l בית וצרכנות> ריהוטl 14/12/2009 lצפיות: 13

  חדרי תינוקות הם עולם של פנטזיות- הם מאפשרים לנו להפליג על כנפי הדמיון שלנו וליצור חדרים שיהיה מה שתמיד חלמנו- חדרים פנטסטיים, מלאי השראה עם צבעים וצורות וגדלים שיצרו עבור התינוקות שלנו (או עבורנו, אם יש לנו מנטאליות שכזאת) חדרי תינוקות לתפארת.

  על ידי: rahit5l בית וצרכנות> ריהוטl 14/12/2009 lצפיות: 13

  מאחר ורכישת מזרנים חדשים כרוחה בוצאה לא מבוטלת, בעיקר אם אתם סובלים מבעיות אורתופודיות או פשוט בוחרים לפנק את עצמכם עם מזרנים איכותיים משהורה הראשונה, ריכזנו עבורכם את הטיפים שיסיעו לכם לשמור על האיכות ולהאריך את חיי המדף של המזרן בבית.

  על ידי: rahit5l בית וצרכנות> ריהוטl 14/12/2009 lצפיות: 35
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast