מעשה בתפוח, אוטובוס, בחור ישיבה וחתיכה

פורסם: 26/07/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 230 | Share

  מצורפת כאן בדיחה לא רעה ה"רצה" לה באינטרנט. קראו אותה:

מעשה בתפוח, אוטובוס, בחור ישיבה וחתיכה
 חלק א ': זה קרה ביום ראשון בבוקר באוטובוס שנסע מבני-ברק לירושלים והיה מלא בתלמידי ישיבה חרדים. בתחנה האחרונה בבני-ברק עלתה בחורה בלבוש "מאד לא צנוע" והתיישבה במקום היחיד שהיה פנוי: ליד בחור ישיבה. הבחור לא איבד את עשתונותיו, הוציא מיד מתיקו תפוח והגיש אותו לבחורה. היא הייתה מופתעת מאד ושאלה אותו מדוע הוא נותן לה תפוח. השיב הבחור: "מכיוון שעד שחווה אימנו לא אכלה את הפרי, היא לא ידעה שהיא עירומה!"
(" ותיקח מפריו ותאכל, ותיתן גם לאישה עימה ויאכל. ותיפקחנה עיני שניהם ויידעו כי עירומים הם. ויתפרו עלה תאנה , ויעשו להם חגורות." בראשית ג')
חלק ב ': חלף שבוע והגיע שוב יום ראשון בבוקר. באותו אוטובוס ובאותה תחנה עלתה אותה בחורה. הפעם היא הייתה לבושה "כמו שצריך". היא התיישבה ליד אותו בחור חרדי ולאחר כמה רגעים הגישה לו תפוח. שאל הבחור הנדהם: "למה?" ענתה הצעירה: "כי עד שאדם הראשון לא אכל את הפרי, הוא לא ידע שהוא צריך לעבוד כדי להתקיים." ("לאדם אמר: כי שמעת לקול אשתך ותאכל מן העץ.... בזיעת אפיך תאכל לחם."  בראשית ג')
נפלא, נכון? 
 

  זו דוגמא יפה לפער ההולך וגדל בחברתנו השסועה זה מכבר.לא צחקתי כשקראתי זאת.הבנתי באיזה מצב קשה מצוייה היום החברה הישראלית."חיה ותן לחיות" הוא ביטוי נכון שגם כדאי לאמץ אותו ולנהוג לפיו.לא תמיד השונה והמרוחק מאיתנו צריך להיות מושא ללעג, בוז, אירוניה או לגלוג.אם היינו כולנו משכילים לקבל את השונה ,לא להסכים איתו אבל לדעת שהוא קיים והוא חלק מאיתנו.היינו במצב הרבה יותר טוב.

  חבל- הלא כן?

ד"ר אבי זלבה

דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 3 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.ireader.co.il/article/48062/מעשה-בתפוח-אוטובוס-בחור-ישיבה-וחתיכה

  כשרות וברית מילה הן חלק מהמצוות החשובות ביותר בדת היהודית. שתי המצוות חלות על כל יהודי מהיום בו הום נולדים. ברית מילה היא מצווה החלה על כל גבר יהודי שחייב לעבור תהליך מילה שמונה ימים לאחר יום הולדתו.

  על ידי: machon eliyal חברה וסביבה> דתותl 17/01/2012 lצפיות: 34
  אברהם פכטר

  "האופוריה" של המחאה, מתחילה להדאיג ולהתפוגג. מחד, מחאת המונים (עם מספרים מנופחים ולא ריאליים) מאידך מפגן מרשים למדי של אזרחים הדורשים שינוי. דרישות מופרזות, בלהט היצרים של המחאה, עלולות להיות פטאליות וחבל. "צדק חברתי" – היא סיסמא יפה אבל אמורפית. הנשיא אובמה – עשה היסטוריה כפולה. הנשיא האפרו-אמריקאי הראשון והנשיא הראשון שבמשמרת שלו דירוג האשראי של ארה"ב ירד מתחת לקו האדום.

  על ידי: אברהם פכטרl חברה וסביבה> דתותl 10/08/2011 lצפיות: 21

  אל תשנאו את היהדות, בגלל התנהלותם של הפוליטיקאים הדתיים

  על ידי: אופיר אבסלנדרl חברה וסביבה> דתותl 03/09/2010 lצפיות: 283

  בפרשת ליצמן וביה"ח ברזילי נצטברו על שולחננו מספר נאה של קלישאות ודמגוגיות. הכל מתובל - יש להודות - גם בשנאת חרדים עסיסית שקיבלה הזדמנות עכשיו להתגבר באופן כביכול "לגיטימי".

  על ידי: צו פיוסl חברה וסביבה> דתותl 20/06/2010 lצפיות: 14

  כמה מילים על עולם הבא, ועל החיים שאחר המוות. משמעות 'גן-עדן' על פי תורת הקבלה והחסידות

  על ידי: חנוךl חברה וסביבה> דתותl 26/10/2009 lצפיות: 65

  ההומנזים והשוויון ביהדות - ערך מאחד

  על ידי: זלמן שררl חברה וסביבה> דתותl 09/04/2009 lצפיות: 46

  מי הם היהודים המשיחיים כיצד הם פועלים מהו בסיס אמונתם בספר הברית החדשה ובישו או בישוע ע"פ לשונם,? היכן הם נמצאים ? כיצד הם מגייסים חברים נוספים לקהילה המשיחית בישראל? על שאלות אלה ואחרות ינסה המאמר לתת תשובה לשואל,

  על ידי: מאיר כהןl חברה וסביבה> דתותl 19/12/2008 lצפיות: 222
  גבר נרדף הקיסר

  ירושלים בירת ישראל לנצח

  על ידי: גבר נרדף הקיסרl חברה וסביבה> דתותl 20/07/2008 lצפיות: 545 lתגובות: 4
  ד"ר אבי זלבה

  הימים החמים מצליחים להוציא את האנשים מדעתם. גם אנשים שלווים, בדרך כלל, מוצאים עצמם במצבים שלא שערו שיגיעו אליהם. מצבים של התרגזות, אובדן עשתונות, פזיזות ומעין הרגשה של : "רוצה שהכול ייגמר, שיהיה מאחורי?"

  על ידי: ד"ר אבי זלבהl חברה וסביבה> חברה ורווחהl 17/08/2010 lצפיות: 23
  ד"ר אבי זלבה

  לילדים אלו יש "אנשים טובים באמצע הדרך". אנשים המסייעים להורים לגדל, לחנך ולסייע להם ככל שניתן. הקהילה החרדית מצטיינת בכך. עמותות רבות מסייעות לילדים ובוגרים אלו. הם עושים זאת מכל הלב, ללא תמורה ומתוך תחושת שליחות אמיתית וטהורה. העמותות הללו המקדישות את כל הזמן לסייע לאוכלוסיות נזקקות אלו ואחרות הן עמותות של חסד וצדקה במובן הכי חיובי של המילה.

  על ידי: ד"ר אבי זלבהl חברה וסביבה> חברה ורווחהl 03/08/2010 lצפיות: 24
  ד"ר אבי זלבה

  לפני כשנה וחצי נסגרה תחנת סאלם אשר הייתה אחראית על צפון השומרון. סגירת התחנה שמנתה חמישה עשר שוטרים בפיקוד קצין והפיכתה בפועל למרכז שיטור קהילתי לא צמצמה את פעילות המשטרה. להיפך, המש"ק ועוזרו ובסיוע מתנדבי המשמר האזרחי השכיל להרחיב את תחומי הפעילות והעשייה במישורי המניעה, האכיפה, הקהילה והסיוע לצבא.

  על ידי: ד"ר אבי זלבהl חוק ומשפט> דין פליליl 26/07/2010 lצפיות: 51
  ד"ר אבי זלבה

  היטיבה לסכם מיכל הרשקוביץ, עובדת סוציאלית: " אליאב לוי הוא אדם שניתן לסמוך עליו. הוא זמין תמיד. שש לעזור ולסייע. יודע מה שקורה באזור ומעורב בחיי הקהילה שבמקום. כמובן שיש לי את מספר הסלולארי שלו. אנחנו בקשר במהלך כל הזמן וכל היממה." גם עוז דמארי מנהל פארק התעשיות שחק משבח את השוטר הקהילתי: "כל הפעילות הביטחונית מתנקזת אליו ואל הקב"ט. המש"ק נמצא בכל פעילות. החל במחסומי השחר וכלה בפעילות מניעת עבריינות בלילה. בזכותו אנו מרגישים מוגנים ובטוחים יותר."

  על ידי: ד"ר אבי זלבהl חוק ומשפט> דין פליליl 26/07/2010 lצפיות: 13
  ד"ר אבי זלבה

  המשטרה נערכה ליום זה כאל מבצע מסובך הטומן בחובו אפס תקלות כפי שאכן היה. מיטב השוטרים, הלוחמים, מתנדבי המשמר האזרחי והקצינים ממשטרת ישראל ומשמר הגבול הציגו והסבירו לילדים על פעילותם

  על ידי: ד"ר אבי זלבהl חינוך ולימודים> חינוך מיוחד ושיקומיl 25/07/2010 lצפיות: 31
  ד"ר אבי זלבה

  זה הגיל שבו ההורים וסימה שלי מצטיינת בכך, חייבים לגלות תקיפות, לקבוע איסורים ולתחום גבולות. כך זה נעשה בקרב הורי הילדים באזור שבו אני גר.

  על ידי: ד"ר אבי זלבהl אינטרנט> מיתוג אישי באינטרנטl 24/07/2010 lצפיות: 52
  ד"ר אבי זלבה

  הגוף המארח את הקייטנה הוא הימ"מ. אחת היחידות הקרביות והסודיות ביותר במדינת ישראל. למרות זאת ואולי בגלל זה, מתארחים הילדים במתקן היחידה ומקבלים ממיטב הלוחמים, השוטרים והמתנדבים תצוגה והדרכה במתקני המשטרה ומשמר הגבול השונים.

  על ידי: ד"ר אבי זלבהl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 07/07/2010 lצפיות: 21
  ד"ר אבי זלבה

  הפיתויים האין סופיים אליהם אנו נחשפים מביאים למצבי קיצון ובעיקר להתמכרות בלתי נגמרת שלנו לאינטרנט. התמכרות להימורים מקוונים אליה יותר ויותר נערים ונערות נחשפים ומשחקים שם. מידע שאינו נכון, מטעה ולעתים מסוכן בהכוונת המחשבה בכל הקשור לבגרות, למחויבות ובעיקר למותר ולאסור ביחסים שבין המינים.

  על ידי: ד"ר אבי זלבהl אינטרנטl 24/04/2010 lצפיות: 65
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast