Dell: מחשבים עם לינוקס וחלונות בו-זמנית

פורסם: 14/08/2007 |תגובות: 0 | צפיות: 3,603 | Share

חברת Dell החלה לפתח מחשבים אישיים המסוגלים להריץ גרסאות מרובות של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, חלונות, במקביל ללינוקס, בו-זמנית. משתמשי המחשבים האישיים יוכלו להריץ סימולטנית כמה מחשבים וירטואליים על אותו מחשב פיזי, בעזרת טכנולוגיית הוירטואליזציה הצוברת פופולריות, ומאפשרת גמישות ואבטחה מוגברת.

הרבה מכונות וירטואליות

מכונה וירטואלית אחת תוכל להריץ, למשל, חלונות ויסטה, אשר תתמודד עם המשימות המחשוב היומיומיות, בעוד מכונה וירטואלית שנייה תוכל לשמש לגלישה באינטרנט, מה שיגביל סיכויים לאיומי אבטחה. מכונה וירטואלית שלישית תוכל להריץ גרסא של לינוקס, ורביעית תוכל להריץ חלונות XP.

כבר בשנה הבאה

מחשבים אישיים אלה אמורים להגיע לשוק כבר בשנה הבאה. בחברת Dell מפתחים את המחשבים בעזרתם של מספר שותפים, כולל יחידת ה-VMware ב-EMC. הטכנולוגיה כבר קיימת במחשבים אישיים, אך אינה מוצעת על ידי רוב יצרני המחשבים.

המחשבים האישיים ישווקו עם מספר מכונות וירטואליות עליהם, באופן דומה למחשבים האישיים שמציעה כיום החברה הבאים עם מערכת הפעלה עליהם ותוכנות שונות אחרות, או שב-Dell יבחרו לשווק מחשבים שהנם Virtualization-enabled. כך או כך, בכל גישה שתיבחר, יוכל המשתמש להריץ מספר מערכות הפעלה שונות על אותו מחשב.


למה הידיעה חשובה?

ארגונים רבים מתלבטים האם לאמץ מערכת הפעלה חלונות, לבחור בלינוקס, או שמא לאמץ את שתי האפשרויות גם יחד, כך שיוכלו לבדוק מה מתאים יותר עבורם. לא מדובר בתהליך פשוט, אם כי לעבודה עם לינוקס וחלונות יחד יתרונות רבים.

בין הבעיות הקיימות בשילוב בין שתי המערכות: זלילת משאבים, סרבול בעבודה ועומס תעבורה על הרשת. בצד החיובי, בלינוקס יש מערכת שיתוף קבצים, המקלה על התאימות לחלונות.

שילוב של שתי מערכות ההפעלה יחד במחשב אחד, באופן וירטואלי, עשוי לפתור את רוב האתגרים העומדים בדרך, ולאפשר לארגונים לעבוד עם שתי מערכות ההפעלה בו-זמנית.

רקע על חלונות עם לינוקס

עוד הרחבות על נושא חלונות עם לינוקס, שכוללות בין היתר התייחסות לחידושים והמגמות העיקריות בתחום זה, יישומים ופתרונות, היבטים כלכלים ושמות ספקים בולטים, דגשים חשובים והאתגרים בתחום, ניתן למצוא בתקציר: חלונות עם לינוקס?

פרשנויות וניתוחים נוספים לחדשות בתחום המחשוב ניתן למצוא בארכיון מדור "משמעויות לחדשות" באתר pCon בכתובת הזו: http://www.pcon.co.il/v5/NewsMeanItemArc.asp

למאמרים מקצועיים ואובייקטיביים נוספים של קובי שפיבק, בתחומי מידע מחשבים ואינטרנט, באתר Reader ראה - http://www.reader.co.il/authors/1011/%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%99-%D7%A9%D7%A4%D7%99%D7%91%D7%A7 -

דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.ireader.co.il/article/3902/dell-מחשבים-עם-לינוקס-וחלונות-בו-זמנית

  יש כיום ארגונים רבים שמתלבטים בשאלה האם לאמץ את חלונות ו-Linux ביחד? יש שרוצים לעשות זאת כדי לבדוק מה עדיף ויש שרוצים ליהנות משני העולמות. המציאות כרגיל, מתגלה כמורכבת יותר מהצפוי, ומה שנראה לכאורה כפשוט ומיידי, מתגלה בפועל כהחלטה שנושאת בחובה הרבה היבטים ומשמעויות נסתרות. על כך בתקציר הבא.

  על ידי: קובי שפיבקl מחשבים וטכנולגיה> תוכנהl 29/10/2007 lצפיות: 136

  שוק הוירטואליזציה במיוחד ותחום השרתים בפרט תופס תאוצה בשנים האחרונות, ובחוד החנית עומדת VMware. הצלחת החברה מעוררת עניין בתחום הוירטואליזציה וגוררת כניסת חברות אחרות לתחום. למי שמתעניין בתחום הוירטואליזציה, מדובר בנקודת פתיחה מומלצת, במיוחד לאור ההיצע הבסיסי/חינמי של החברה, לצד מוצרים מתקדמים ומסחריים, שניתן יהיה ליישם בהמשך.

  על ידי: קובי שפיבקl מחשבים וטכנולגיהl 22/07/2007 lצפיות: 1,907

  ביל גייטס, האיש והאגדה, עוזב רשמית את מישרתו הבכירה במיקרוסופט, ובכך חותם עידן היסטורי בעולם המחשוב. איך יראה העולם הזה לאחר גייטס? לאן מועדות פניה של מיקרוסופט? האם תצליח באתגרים גם ללא המייסד ההיסטורי שלה?

  על ידי: קובי שפיבקl מחשבים וטכנולגיה> תוכנהl 29/06/2008 lצפיות: 11,059

  ``כסף גדול וכבד`` יורד לטמיון מדי שנה בארגונים רבים, בגלל פרודוקטיביות נמוכה בשימוש ב-PC. סקר ICDL אומד נזק זה בישראל בהיקף של 9 מיליארד ש``ח. ריבוי התוכנות, ריבוי התכונות, המורכבות והשינויים התכופים, מקשים עד מאד לרכוש ידע מקיף ולהעמיק אותו באופן שגרתי.

  על ידי: קובי שפיבקl מחשבים וטכנולגיהl 03/10/2007 lצפיות: 119
  שי יחזקאל

  חלק גדול מאיתו מעדיף לעבור לעבוד ממחשב נייח למחשב נייד בגלל הנוחות, הניידות והחופש לעבוד בו מכל מקום שנרצה. לעיתים אנו שוכחים עד כמה שמכשיר הזה עדין או שמתעלמים מהעובדה שכל חבלה במחשב ושימוש לקוי עשוי לגרום למחשב להספיק לעבוד. שזה אומר צריך לתקן אותו או להחליף חלקים ואולי גם בנוסף לזה אתם עשויים לאבד את המידע במחשב בעקבות הנזק. גם תיקון המחשב יקר ואם זה לא מספיק אתם גם תבזבזו זמן יקר על משהו שלא היה צריך לקרות. לכן חשוב תמיד לשמור עליו לפעול נכון במחשב.

  על ידי: שי יחזקאלl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים נייחים וניידיםl 07/08/2012 lצפיות: 1,213

  אספר לכם על מקרה אמיתי. באיזור מגורי נפתחה מעבדת מחשבים. מעבדה שאני רוצה להמליץ עליה מאוד. הבעלים של המקום אדם בלי "פוזה" ובלי יומרות. טכנאי מחשבים מקצועי, אמיתי שלא רואה רק את תזרים המזומנים של העסק, אלא מכבד את מקצועו ואת הלקוחות שלו, נעים הליכות ואמין לחלוטין. בזכותו התבטל הצורך לרכוש לבת שלי מחשב נייד חדש, כיון ששלה כבר בן 4 שנים ו"עגלה" לפי דבריה.

  על ידי: nataliel מחשבים וטכנולגיה> מחשבים נייחים וניידיםl 12/03/2012 lצפיות: 62

  מאז המצאת האינטרנט, יותר ויותר מערכות ותוכנות הופכות את התקנתן על המחשב למיותרת. כמעט כל תוכנה ניתן למצוא באינטרנט תוך שימוש בה ללא התקנתה הישירה על המחשב...

  על ידי: ask4web קידום אתריםl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים נייחים וניידיםl 20/09/2011 lצפיות: 62

  בימינו רבים נוהגים, כשמתקלקל להם מכשיר חשמלי, פשוט ללכת ולקנות חדש במקום לנסות ולתקן את הישן. הדבר לא שונה גם כאשר העניין הוא תיקון מחשב נייד. תיקון מחשב נייד נתפס בעיני אנשים רבים כבזבוז זמן וכסף – הרגשה שאם הוא כבר התקלקל זה סימן שהוא ישן ועדיף לקנות מחשב חדש

  על ידי: מקרקעי פשיטl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים נייחים וניידיםl 19/07/2011 lצפיות: 42

  תקלה במסך מחשב נייד זו אחת התקלות הפשוטות אשר יכולות לקרות למחשב הנייד שלכם. המחשב הנייד מורכב כולו מיחידה אחת ניידת, והמסך מהווה כמעט יחידה נפרדת משאר המחשב, מה שמקל במעט את הפעולה של תיקון מסך מחשב נייד. תיקון מסך מחשב נייד כולל בעיקר...

  על ידי: מקרקעי פשיטl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים נייחים וניידיםl 19/07/2011 lצפיות: 161

  ברכישת סוללה חלופית תוכלו לחסוך בין 20% ל – 25% מהעלות. זהו חסכון משמעותי ביותר שמכריע את השאלה "לקנות או לא לקנות" לכיוון של "לקנות".

  על ידי: ניר שלףl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים נייחים וניידיםl 26/05/2011 lצפיות: 132

  הידעתם שמחשבים ניידים יכולים להתעלות על מחשב שולחני חדיש? לפטופ כבר אינה מילה גסה ומחשב נייד נהפך לדור הקיים. בשונה מהמחשבים הניידים של פעם, אלו של היום אינם נפוחים וגדולים ואף מותאמים לכל צורך ומטרה, בין אם אתה סטודנט, מנהל או גיימר רציני. מכיוון שקיימים דגמים רבים והבחירה אינה קלה, אנו נייעץ לכם כיצד לבחור את המחשב הנייד הבא שלכם.

  על ידי: VicktoriaPCl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים נייחים וניידיםl 17/05/2011 lצפיות: 67
  Load-SEO - חברה לקידום אתרים

  תיקון מיני מחשבים ניידים - יש האומרים שהצורך הוא המנוע של צמיחה טכנולוגית. חברת שירות תיקון מחשבים ניידים - הפתרון הטכנולוגי, מעבדה לתיקון מחשבים ניידים

  על ידי: Load-SEO - חברה לקידום אתריםl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים נייחים וניידיםl 17/04/2011 lצפיות: 27

  מרכזיות IP הפכו להיות להיט בתקופה האחרונה ואנחנו רואים שפע רחב של הצעות ומבצעים. לאור התמורות בעולם המחשוב, מעבר למרכזית IP הופכת להיות בחירה טבעית למי שרוצה ליהנות ולמצות את יתרונות המחשוב כמו בתחום השיחות הטלפוניות. באופן מיוחד נדגיש את הפוטנציאל להוסיף ערך עסקי ממרכזיות ה-IP במיוחד כאשר מדובר על יישומי CALL CENTER ותמיכה, שילוב עם תוכנות CRM וכן ניתוח ולימוד מה קורה במסגרת BI וביג דטה. מתוך תחקיר מקצועי של pCon בנושא, אנו מביאים את דבריהם של המומחים:

  על ידי: קובי שפיבקl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים וטכנולגיה - כלליl 25/04/2013

  לאור הורדת מחירי התקשורת לאחרונה, כל ארגון יכול לחסוך משמעותית בהוצאות ולהפחית עלויות על ידי בדיקה של עלויות התקשורת שלו. הנה כמה המלצות שלי, איך לעשות זאת...

  על ידי: קובי שפיבקl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים וטכנולגיה - כלליl 24/01/2013

  מעתה גם הגולשים הישראלים יכולים להתקשר דרך ה-Gmail לטלפונים רגילים, קוויים וסלולאריים. איך עושים זאת? באילו תעריפים מציעה גוגל את השירות? האם זה כדאי?

  על ידי: קובי שפיבקl אינטרנט> עיצוב אתריםl 04/08/2011 lצפיות: 33

  נתח השוק של מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל ממשיך לצמוח וכעת הוא עומד על כמחצית מכל שוק הסמרטפונים, כך על פי חברת המחקר Canalys. מה המשמעות עבור המשתמש הפשוט?

  על ידי: קובי שפיבקl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים וטכנולגיה - כלליl 03/08/2011 lצפיות: 31

  Fujitsu Toshiba Mobile Communications מציגה השבוע את הטלפון הנייד החכם הראשון שמבוסס על הגרסה החדשה של Windows Phone של מיקרוסופט, המכונה בשם מנגו. מה הוא מציע? מתי הוא יהיה זמין בשוק?

  על ידי: קובי שפיבקl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים וטכנולגיה - כלליl 28/07/2011 lצפיות: 37

  על רקע המצוקה האמיתית של בעיית הדיור שמכאיבה לרבים מאתנו, כדאי לצאת מהחשיבה בתוך ה"קופסה" ולהסתכל קדימה בראייה רחבה יותר. הנה ההצעה שלי לפתרון מלא וארוך טווח, תוך התייחסות לתרומת הטכנולוגיה, כדי להשלים את חלקי הפאזל.

  על ידי: קובי שפיבקl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים וטכנולגיה - כלליl 27/07/2011

  הגרדיאן הבריטי מפרסם השבוע, כמדי שנה, את רשימת 100 האנשים המשפיעים ביותר על עולם המדיה. מי נמצא בעשרייה הפותחת? מי עלה ומי ירד בדירוג לעומת השנה שעברה? הנה התשובות.

  על ידי: קובי שפיבקl אינטרנט> רשתות חברתיותl 26/07/2011 lצפיות: 17

  גוגל הולכת בעקבות פייסבוק - החברה רכשה השבוע את חברת PittPatt אשר פיתחה טכנולוגיה לזיהוי פנים בתמונות ובווידיאו. כיצד יכולה טכנולוגיה שכזו לפגוע בפרטיות שלכם? למה זה טוב?

  על ידי: קובי שפיבקl אינטרנט> אבטחת מידע באינטרנטl 25/07/2011 lצפיות: 14
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast