ארונות אמבטיה

פורסם: 06/11/2008 |תגובות: 0 | צפיות: 774 | Share

נתחיל בתכנון: בסביבת הכיור בחדר הרחצה יימצאו פריטים רבים מן הסתם וכדי להימנע מהערמה חסרת סדר על גבי המשטח, רצוי להתקין מתחת לכיור ארון מדפים עם דלתות ציר לצד מגירות נשלפות. הארונות הנפוצים כיום מגיעים בצורה מלבנית, אך תוכלו להוסיף ארונות מעוגלים או משולשים, שייצרו צורניות מעניינת. אם מתעורר הצורך, תוכלו לשלב בחלל גם ארונות עליונים. דרך אחת היא להתקין ארון צר שחזיתותיו יכולות לשמש כמראה מעל הכיור. דרך נוספת היא להתקין ארונות מאורכים בשני צדי המראה, כשאחד מהם ישמש את הגבר והשני את האישה. מידות: עומק סטנדרטי של ארונות רחצה עומד על 40-60 ס"מ, זה תלוי בעומק הכיור ובמרחב המוקצה להם בחדר.

גובה הארונות עומד על כ-80 ס"מ מהרצפה, והאורך מתחיל ב-50 ס"מ, והוא אינו מוגבל, אלא מותנה במקום הפנוי. אם במשטח העליון משולבים שני כיורים, רצוי שאורך הארון יהיה לפחות 120 ס"מ. חומרים: מרבית הארונות עשויים מעץ לבוד בציפוי פורמייקה, שהיא נוחה מאוד לניקוי, ולכן מתאימה לחדרי רחצה. ארונות יוקרתיים יותר עשויים מעץ מלא בשילוב זכוכית, וקיימים כמובן גם ארונות מפלסטיק. אבל לפני הכל , לפני שרצים לקנות ארונות אמבטיה, עליכם לדעת מה לדרוש? אילו שאלות יש לשאול בחנות ומה לבדוק במעמד הקנייה. ראשית, עליכם לדעת כי ישנם ארונות אמבטיה במידות סטנדרטיות ובעלויות זולות בהרבה מאשר ארונות שמיוצרים בהזמנה אצל הנגר. עליכם לקחת בחשבון את גודל הארון הרצוי, את החלוקה הפנימית שלו ואת מיקום הסיפון והברז. למעשה רצוי לתכנן את חדר הרחצה לפי מידות ארון האמבטיה הסטנדרטיות בכדי לא להוציא הוצאות גדולות בשל המידה המיוחדת .

סוגי הארונות המוצעים הם רבים ומכון שכך כדאי להתמצא מעט בחומרים ובסוגי הגימורים השונים. ארונות אמבטיה ברובם עשויים מעץ אך חשובה מאד רמת הגימור שלהם למעשה, שני המרכיבים החשובים ביצור ארון אמבטיה הם איכות החומר ואיכות העבודה. קיימים סוגי עצים רבים כאשר הנפוצים שבהם הם: אורן , בוק , מייפל , דובדבן , אגוז , מהגוני ועוד.. אולי לא ידעתם אבל , בארונות אמבטיה אין באמת הצדקה לבנות את החלקים הפנימיים מעץ מלא אלא רק את החזיתות והדלתות. עץ כידוע לכם הוא חומר חי ולכן הוא משתנה כל הזמן בהתאם לתנאי הסביבה, כמו לחות, יובש, קור וחום. ארונות אמבטיה שמיוצרים מעץ מלא וגושני רצוי שייקנו במקום מוכר או בבית עסק איכותי , אשר בו מובטחת לכם שיטת עבודה וטכנולוגיה אשר תמנע היווצרות עיוותים בתוך מסגרת הארון בעקבות שינויים של מזג אויר, תנאי לחות או יובש קשים.

סוגי העצים השונים: ארונות מעץ סיבית: אלו ארונות שבנויים מלוחות העשויים נסורת עץ המעורבת בדבק ואשר כבושה בלחץ ובחום. הסיבית היא חומר שאינו עמיד בלחות ולכן לא מומלץ לשימוש בחדרי רחצה. פלטת סנדוויץ'': ארונות העשויים שכבות עץ אשר מודבקות זו לזו , כאשר בכל שכבה כוון הסיבים הוא שונה. הסנדוויץ'' מגיע בפלטות בעובי4-21 מ"מ . קיים גם לוח יחיד בפלטת הסנדוויץ'' שידוע בכינויו דיקט . בתחוםלוחות הסנדביץ'' קיימים האדום, הצפצפה הטויין והלבנה. סנדוויץ'' אדום:ארונות אמבט מסנדוויץ'' אדום עשוי מעץ גבון הידוע בגווניו האדומים . מומלץ מאד לרכוש ארונות אמבט מסנדוייץ'' אדום אשר עמידים חזקים ויפים . סנדוויץ'' טווין: מדובר בפלטת עץ גבון בשכבות החיצוניות ומעץ זול בשכבות הפנימיות . זוהי אופציה זולה אך בינונית מבחינת איכות. סנדוויץ צפצפה: עשויה מעץ צפצפה שהוא בעל גוונים בהירים אך חסרונותיו הם בהיותו עץ רך וניתן לשרוט אותו בקלות. סנדוויץ ליבנה : נקרא גם "בירץ''" ועשוי מעץ ליבנה אשר גודל במדינות צפוניות . מדובר בעץ חזק יותר מהגבון ובעל דופן המורכבת משכבות של פסים בהירים וכהים .השכבות שלו מאוד דקות ביחס לסנדוויץ רגיל ,מה שמקנה לו את החוזק .מחיר הבירץ'' גבוה, בדומה לעץ מלא.

דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.ireader.co.il/article/19526/ארונות-אמבטיה
  פורטל ריצוף ואמבט

  ארונות אמבטיה משחקים תפקיד חשוב בעיצוב חדר האמבטיה שלנו. באופן כללי חדר אמבטיה זה חדר קשה לעיצוב בשל הגודל שלו והשימושיות הרחבה שאנו מקיימים בו, כל זאת ועוד טרם דיברנו על ארונות אמבטיה.

  על ידי: פורטל ריצוף ואמבטl בית וצרכנות> ריהוטl 31/08/2009 lצפיות: 136

  ארונות אמבטיה מעוצבים הם חלק בלתי נפרד מעיצוב חדרי האמבטיה . בעבר היינו משתמשים בארונות פונקציונאליים ומוכנים ואילו כיום עולם העיצוב של ארונות האמבטיה מתפתח מיום ליום ומעצבים רבים צעירים ומוכשרים בוחרים להתמחות בתחום של עיצוב האמבטיה ועיצוב הארונות .

  על ידי: prestigel בית וצרכנות> עיצוב פניםl 05/12/2010 lצפיות: 147

  בכל הנוגע לעיצוב הבית, ולעיצוב חדר האמבטיה בפרט, ישנו בהחלט שפע ומגוון. כל אחד יכול ללקט את הפריטים המתאימים לו ביותר ולעצב את הבית באופן כזה שיבטא את הסגנון האישי שלו. בצורה זו, ארונות אמבטיה יכולים להגיד הרבה על אישיות הגרים בבית, מלבד היותם פריטים פרודוקטיביים ואיכותיים.

  על ידי: טיסות לאילתl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 14/08/2012 lצפיות: 84

  שני המרכיבים החשובים בבחירת ארונות אמבטיה הם איכות העבודה ואיכות חומר הגלם שממנו מיוצרים ארונות האמבטיה. ארונות אמבטיה מאפשרים לנצל פינות "מבוזבזות" כדי לאחסן בהם פריטים שונים.

  על ידי: prestigel בית וצרכנות> עיצוב פניםl 05/12/2010 lצפיות: 98

  תפקידו של חדר האמבטיה היה לגמרי פרקטי, פשוט לאפשר רחצה. זה לא היה משהו שצריך ליהנות ממנו ובטח שלא לחשוף אותו בפני אורחים. כיום החוקים השתנו וחדר האמבטיה נחשב לאחד החדרים החשובים והמענגים ביותר בבית.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell בית וצרכנות> עיצוב פניםl 28/02/2010 lצפיות: 358

  נתחיל בתכנון: בסביבת הכיור בחדר הרחצה יימצאו פריטים רבים מן הסתם וכדי להימנע מהערמה חסרת סדר על גבי המשטח, רצוי להתקין מתחת לכיור ארון מדפים עם דלתות ציר לצד מגירות נשלפות.

  על ידי: מערכת פורטל ריצוף אמבטl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 26/11/2008 lצפיות: 955

  ארונות אמבטיה נועדו למגוון גדול של שימושים, לא רק לאחסון של חפצים שונים כמו חומרי ניקוי ותמרוקים שונים אלא גם להגנה..

  על ידי: מתן ליולl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 14/02/2012 lצפיות: 61

  איך בוחרים ארון אמבטיה כך שיתאים לצרכינו איזה סוגי ארונות קיימים ? ולמה חשוב לשים לב בעת הקניה

  על ידי: דוד טוינהl בית וצרכנותl 30/08/2008 lצפיות: 1,199

  אין להקל ראש בבחירת ארון האמבטיה האולטימטיבי עבורכם. הם אלו המכתיבים את הטון המרכזי ולו רק בשל גודלם והחלל אותו הם תופסים. לא צריך להיות מעצב פנים בשביל להבין את חשיבותם של ארונות האמבטיה בעיצוב חדרי האמבטיה.

  על ידי: Olympial בית וצרכנות> עיצוב פניםl 16/06/2010 lצפיות: 49

  לא פעם קורה שאנשים פונים אליי לאחר שבנו את בית חלומותיהם, קנו את הרהיטים, התאורה והאביזרים המשלימים ועדיין מרגישים לא נוח בביתם, מתארים זאת כמעין תחושת זרות, הכיצד?

  על ידי: ליעד רוזנברגl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 19/04/2013
  מאיה ויזן

  מחפשים רעיונות למתנות למשרד או מתנות לבית? פנקו את המשפחה או החברים בתמונות קיר או ציורים על קנבס.

  על ידי: מאיה ויזןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 15/04/2013
  מאיה ויזן

  קאפה הינה חומר מוקצף וקשיח אשר פני השטח שלו חלקים במיוחד. הדבקה על קאפה בד"כ מבוצעת כאשר נדרשת רמת גימור גבוהה במיוחד וכן כאשר אנו מדפיסים פוסטר ואיננו מעוניינים למסגר אותו.

  על ידי: מאיה ויזןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 15/04/2013
  מאיה ויזן

  הדפסה על בד קנבס מסוגל להכיל את כל גווני הצבע המופיעים בתמונה לא מספיק שישנה תמונה איכותית צריך לדעת אך להעביר את זה לבד קנבס.

  על ידי: מאיה ויזןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 15/04/2013
  מאיה ויזן

  הדפסת תמונות על בד קנבס מאפשרת להפוך כל תמונה ליצירת אמנות בעבר, השתמשו אמנים בהדפסות אלו, עם התפתחות התעשיה ניתן כיום להעביר תמונות דיגיטלית לבד קנבס.

  על ידי: מאיה ויזןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 15/04/2013
  מאיה ויזן

  עולם המסגרות הוא רחב ובעל סגנונות רבים ומגוונים, המסגרות משמשות עוד מימים עברו כמעין מעטפת תיחום לתמונה, הדפס, ציור או מראה. לעיתים המסגרת היא כה מרשימה עד כי היא עלולה "לגנוב" את ההצגה מהיצירה עצמה.

  על ידי: מאיה ויזןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 15/04/2013
  מאיה ויזן

  כיום ניתן לעלות תמונות למחשב שלכם ולהתחיל לעצב אלבום תמונות ישנם מספר רב של תוכנות המאפשרות לעצב אלבומי תמונות דיגיטליים,ולהעביר אותם באופן מדויק על בד קנבס

  על ידי: מאיה ויזןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 15/04/2013
  מאיה ויזן

  כיום, ניתן לבצע פיתוח תמונות על קנבס באמצעות מגוון שיטות שונות, אך המובילות שבהן הינן: שיטת הזרקת הדיו הפיגמנטי או שיטת הזרקת הדיו הסולבנטי.יש לבצע זאת בבית דפוס הבקיא ברזי המסגור והחיתוך המושלמים.

  על ידי: מאיה ויזןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 15/04/2013

  חדר האמבטיה הוא מקום שאמור למלא אחר פונקציות שונות- חדר האמבטיה הוא מקום לאחסון מגבות, מוצרי טואלטיקה וכביסה. כל אלו מאוחסנים בארונות האמבט הממוקמים במקומות שונים בחלל חדר הרחצה על-פי שיקולי מיקום ובחירות עיצוביות.

  על ידי: מערכת פורטל ריצוף אמבטl בית וצרכנות> בית - כלליl 26/11/2008 lצפיות: 4,654

  נתחיל בתכנון: בסביבת הכיור בחדר הרחצה יימצאו פריטים רבים מן הסתם וכדי להימנע מהערמה חסרת סדר על גבי המשטח, רצוי להתקין מתחת לכיור ארון מדפים עם דלתות ציר לצד מגירות נשלפות.

  על ידי: מערכת פורטל ריצוף אמבטl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 26/11/2008 lצפיות: 955

  מחמם מגבות ברזים מזהב, וכל מה שחשוב שתדעו על חדרי אמבטיה יוקרתיים. השקעתם את מיטב כספיכם בעיצוב חדר שינה ובאריחי קרמיקה שיקים ו"נשאר" לכם מעט כסף שאיתו תוכלו לאבזר את האמבטיה שלכם באופן היקר והמסוונר ביותר.

  על ידי: מערכת פורטל ריצוף אמבטl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 26/11/2008 lצפיות: 253

  שנים נהגנו לחשוב כי הרטיבות והלחות השוררים בחדר הרחצה אינם משתלבים עם חומרים כמו עץ. העץ נחשב לחומר שאינו פרקטי למשטח או ריצוף בחדר האמבט. אך הטכנולוגיות המתקדמות ופיתוחם של חומרים חדשניים , הביאו לכך שעץ יוכל להישמר בתנאי רטיבות.

  על ידי: מערכת פורטל ריצוף אמבטl בית וצרכנות> ריהוטl 26/11/2008 lצפיות: 61

  אמבטיות עיסוי מתאימות בדיוק לעידן המודעות המוגברת להנאות החיים וכבר לא חייבות להיות נחלתם של העשירים. אמבטיות עיסוי יכולות להיות חלק מכל חדר אמבטיה ואף ניתן להציבן במוקדים אחרים בבית ומחוצה לו.

  על ידי: מערכת פורטל ריצוף אמבטl בית וצרכנות> בית - כלליl 26/11/2008 lצפיות: 67

  כחלק מהמודעות האסתטית ומסגנון החיים הנהנתני שלנו, מתעדכנים כל הזמן חדרי האמבטיה. החדר שפעם נחשב לכוך קטנטן, וחסר חן, עם חיפויי הקירות משעממים התואמים לכיור הקטן בעל צינור הניקוז הפלסטי, גדל בצורה מרשימה ונהנה מחידושים ופינוקים.

  על ידי: מערכת פורטל ריצוף אמבטl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 26/11/2008 lצפיות: 228

  אפקט העיסוי של אמבטיות תקבל באמצעות סילוני מים שמוזרמים בלחץ לתוך האמבט או הבריכה דרך פתחים-המכונים ג''טים הנמצאים בדפנות ובתחתית, ויוצרים ערבול במים. משום מה מקובל לחשוב שככל שמספר הג''טים באמבטיית העיסוי רב יותר כך גם איכות העיסוי טובה יותר.

  על ידי: מערכת פורטל ריצוף אמבטl בית וצרכנות> בית - כלליl 26/11/2008 lצפיות: 51

  הברזים החדישים המצויים בחדרי האמבט הם כבר מזמן לא רק מובילי מים אלא, אביזר דקורטיבי בעל אמירה אומנותית והצהרת סטאטוס. הברזים החדישים מאופיינים ברמה טכנולוגית גבוהה ובשלל עיצובים מרהיבים.

  על ידי: מערכת פורטל ריצוף אמבטl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 26/11/2008 lצפיות: 335
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast